Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Ավստրիայի Ֆեդերալ խորհրդի նախագահ Կարլ Բադերի հետ
Եվրասիայի երկրների խորհրդարանների խոսնակների 4-րդ համաժողովի շրջանակում Հայաստանի Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը սեպտեմբերի 24-ին հանդիպել է Ավստրիայի Ֆեդերալ խորհրդի նախագահ Կարլ Բադերի հետ:
Կարլ Բադերը, գոհունակություն հայտնելով երկու երկրների խորհրդարանների միջեւ ձեւավորված ջերմ եւ գործուն կապերի համար, ընդգծել է բարեկամական խմբերի ակտիվ աշխատանքը խորհրդարանների կարողությունները մեծացնելու եւ նոր մակարդակի հասցնելու գործում՝ ընտրողների հետ տարվող աշխատանքում եւ կրթական ծրագրերում:
Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է Ավստրիայի խորհրդարանի կողմից ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վավերացման կարեւորությունը, ինչպես նաեւ մուտքի արտոնագրերի ազատականացման շուրջ երկխոսության մեկնարկի հարցում Ավստրիայի դերակատարությունը: Խորհրդարանի ղեկավարը նշել է, որ երկու երկրները համատեղ աշխատանքի հեռանկար ունեն խորհրդարանական վերահսկողության մեխանիզմների ամրապնդման եւ խորհրդարանների կարողությունների զարգացման գործում:
Կողմերը նաեւ քննարկել են ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ խորհրդարանական հարթակներում երկու երկրների օրենսդիր մարմինների համատեղ աշխատանքին վերաբերող հարցեր:

А.Мирзоян встретился с председателем Федерального Совета Австрии Карлом Бадером
24 сентября   Председатель НС А.Мирзоян в рамках 4-го Совещания спикеров парламентов стран Евразии встретился с председателем Федерального Совета Австрии Карлом Бадером.
Карл Бадер, выразив удовлетворение сформировавшимися между парламентами двух стран теплыми и деловыми связями, подчеркнул важность активной работы групп дружбы в расширении возможностей парламентов и повышения их уровня – в проводимой с избирателями работе и в образовательных программах.
А.Мирзоян особо выделил важность ратификации парламентом Австрии Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве РА – ЕС, а также роль Австрии в начале диалога вокруг   либерализации въездных виз. Глава парламента отметил, что у обеих стран налицо перспективы совместной работы в укреплении механизмов парламентского контроля и развитии потенциала парламентов.
Стороны обсудили также вопросы совместной работы законодательных органов двух стран как на двусторонних, так и многосторонних парламентских площадках.