Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Ավստրիայի Ֆեդերալ խորհրդի նախագահ Կարլ Բադերի հետ
Եվրասիայի երկրների խորհրդարանների խոսնակների 4-րդ համաժողովի շրջանակում Հայաստանի Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը սեպտեմբերի 24-ին հանդիպել է Ավստրիայի Ֆեդերալ խորհրդի նախագահ Կարլ Բադերի հետ:
Կարլ Բադերը, գոհունակություն հայտնելով երկու երկրների խորհրդարանների միջեւ ձեւավորված ջերմ եւ գործուն կապերի համար, ընդգծել է բարեկամական խմբերի ակտիվ աշխատանքը խորհրդարանների կարողությունները մեծացնելու եւ նոր մակարդակի հասցնելու գործում՝ ընտրողների հետ տարվող աշխատանքում եւ կրթական ծրագրերում:
Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է Ավստրիայի խորհրդարանի կողմից ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վավերացման կարեւորությունը, ինչպես նաեւ մուտքի արտոնագրերի ազատականացման շուրջ երկխոսության մեկնարկի հարցում Ավստրիայի դերակատարությունը: Խորհրդարանի ղեկավարը նշել է, որ երկու երկրները համատեղ աշխատանքի հեռանկար ունեն խորհրդարանական վերահսկողության մեխանիզմների ամրապնդման եւ խորհրդարանների կարողությունների զարգացման գործում:
Կողմերը նաեւ քննարկել են ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ խորհրդարանական հարթակներում երկու երկրների օրենսդիր մարմինների համատեղ աշխատանքին վերաբերող հարցեր:

Ararat Mirzoyan Meets with President of Federal Council of Austria Karl Bader
On September 24, w ithin the framework of the Fourth Meeting of Speakers of the Eurasian Countries' Parliaments (MSEAP) the President of the National Assembly of Armenia met with the President of Federal Council of Austria Karl Bader.
Expressing satisfaction over the warm and functional ties formed between the two countries’ parliaments, Karl Bader underlined the active work of the Friendship Groups in increasing the parliaments’ capabilities and reaching them to a new level in the work being done with the voters and in the educational programmes.
Ararat Mirzoyan underscored the importance of ratification of the RA-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement, as well as the role of Austria in the launch of the dialogue over the entry visa liberalization. The Head of the parliament has noted that the two countries have a perspective of joint work in the strengthening of parliamentary oversight mechanisms and in the development of the parliaments’ capabilities.
The parties also discussed issues concerning the joint work of the two countries’ legislative bodies on the multilateral parliamentary platforms.